GWARANCJA

Meble wykonane są z płyt laminowanych pochodzących z renomowanych fabryk KASTAMONU oraz KRONOSPAN w klasie higienicznej E1, obrzeży ABS/PCV, wkrętów oraz konfirmatów zbadanych przez Instytut Techniki Budowlanej (akredytacja AB023) potwierdzający ich bezpieczeństwo i wytrzymałość oraz atestowanych okuć meblowych GTV oraz GTV VERSALITE.

Na nasze produkty udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.

Gwarancja oraz zasady użytkowania i konserwacji mebli

  • meble powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem;
  • meble należy użytkować w pomieszczeniach suchych, zamkniętych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi oraz działaniem intensywnych promieni słonecznych;
  • powierzchnie mebli laminowane i wykończone emaliami należy wycierać delikatnie wilgotną tkaniną, a następnie niezwłocznie wysuszyć miękką i sucha tkaniną;
  • należy okresowo sprawdzać sztywność zamocowania zawiasów, prowadnic, podnośnika lub/i nóg ławy/stołu.
  • w przypadku produktów wykonanych z płyt MDF AKRYL po zdjęciu folii ochronnych nie wolno dotykać białej powierzchni akrylowej, ponieważ w czasie od 24 do 72 godzin ulega ona utwardzeniu. Czas tez uzależniony będzie od wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu.

UWAGA: niedopuszczalne jest przesuwanie ciężkich i ostrych przedmiotów po powierzchni mebli, które mogłyby spowodować powstanie zarysowań;

UWAGA: nie podlegają reklamacji uszkodzenia, stłuczenia, zarysowania mebli powstałe wyniku nieprawidłowego ich montażu, użytkowania, przenoszenia oraz transportowania.

UWAGA: nie podlegają reklamacji rozwarstwienia, spuchnięcia, podniesienia okleiny płyt meblowych na krawędziach powstałe w wyniku kontaktu z płynem lub wilgocią (np.: zalanie wodą, mokre obrusy lub przeciekające wazony stojące na blacie itp) oraz powstałe w wyniku niewłaściwej konserwacji.

Niniejsza gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie sprzedaży konsumenckiej. Zakupy związane z działalnością gospodarczą objęte są gwarancją udzielaną na 12 miesięcy i nie są objęte regulacjami związanymi ze sprzedażą konsumencką, czyli są objęte całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.

ZWROTY

1. Zgodnie z ustawą z 2 marca 2000r "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Odmowa odbioru przesyłki nie jest tożsama z odstąpieniem od umowy zakupu. Koszty zwrotu nieodebranej przesyłki ponosi kupujący.

2. Gwarantujemy zwrot całej kwoty zapłaconej za meble na rachunek Klienta. Koszt odesłania ponosi kupujący. Kupujący ponosi koszt przywrócenia produktu do stanu fabrycznego jeśli produkt nosi ślady użytkowania lub został uszkodzony (tzn.: koszt  czyszczenia, wymiany na nowe elementów posiadających: rysy, zadrapania, wgniecenia, odpryski oraz inne uszkodzenia i braki). (ustawa z 30 maja 2014r o prawach konsumenta art. 34 pkt. 4)

UWAGA: Zwrotowi nie podlegają wyroby nieprefabrykowane, które są produkowane dla klienta po złożeniu zamówienia. W szczególności dotyczy to produktów, w których klient wybiera z dostępnej gamy dostępnych kolorów i wymiarów. (ustawa z 30 maja 2014r o prawach konsumenta art. 38 pkt. 3). W sklepie są to wszystkie produkty z terminem realizacji oznaczonym jako dłuższy niż 24 godziny i opisane jako "dostępny na zamówienie".

3. Klient może odstąpić od umowy sprzedaży bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru, poprzez złożenie pisemnego „Oświadczenia o odstąpienia od umowy” i wysłanie go listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres: ALMER MEBLE, 97-500 Radomsko, Okrajszów 20 lub na marcin@almermeble.pl. Odmowa odbioru przesyłki nie jest tożsama z odstąpieniem od umowy zakupu.

4. Warunkiem zwrotu pieniędzy jest odesłanie towaru oraz oryginału dokumentu sprzedaży (paragonu lub faktury).  Jeśli towar jest zwracany za pośrednictwem firmy kurierskiej zleconej przez kupującego a paczka uległa zniszczeniu w transporcie towar nie zostanie przyjęty do zwrotu. Adres zwrotu to: ALMER MEBLE, 97-500 Radomsko, Okrajszów 20. Jeśli przesyłka zwrotna jest nadawana kurierem prosimy przesłać na adres biuro@almermeble.pl nr przesyłki oraz nazwę kuriera w celu umożliwienia jej śledzenia.


5. Zwrot ceny nastąpi w ciągu 14 dni pod warunkiem fizycznego zwrotu towaru do sklepu, przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta w oświadczeniu. Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.

6. W przypadku nie dokonania zwrotu w ustawowym terminie 14 dni roszczenie wynikające z przesłanego oświadczenia traci ważność.

7. Postanowienia niniejszego regulaminu dotyczą sprzedaży konsumenckiej oraz w szczególnych przypadkach określonych przez ustawodawcę sprzedaży powiązanej z działalnością gospodarczą. 24-miesięczna gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie sprzedaży konsumenckiej. Zakupy związane bezpośrednio z wykonywaną działalnością gospodarczą objęte są gwarancją udzielaną na 12 miesięcy i nie są objęte regulacjami związanymi ze sprzedażą konsumencką, czyli są objęte całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl